Plaże na Gran Canarii – top 8 najlepszych

by | Dec 21, 2020

Jedną z głównych atrakcji Gran Canarii bezsprzecznie są jej plaże. Wyspa jest rajem tak dla osób ceniących sobie przede wszystkim odpoczynek, jak i tych, które czerpią radość z eksploracji i odkrywania urokliwych miejsc. Wyspa oferuje bowiem przybyszom zarówno małe, dzikie plaże, jak i te ogromne ze złocistym piaskiem. Bez wątpienia plaże Gran Canarii uchodzą za jedne z najładniejszych nie tylko na Wyspach Kanaryjskich, lecz w całej Europie. Zapraszamy do poznania naszego subiektywnego rankingu!

Playa de Las Canteras

Playa de Las Canteras
autor zdjęcia: Bengt Nyman licencja: CC BY 2.0

Las Canteras to plaża miejska zlokalizowana w Las Palmas de Gran Canaria. Jej złote piaski ciągną się aż na ponad 3 kilometry. Las Canteras to idealne miejsce do pływania, ponieważ woda jest tu niezwykle spokojna. W okolicy plaży znajdują się liczne bary, puby i restauracje. Nie brakuje tu niczego, co niezbędne podczas leniwego wakacyjnego odpoczynku. Playa de Las Canteras uznawana jest za jedną z najładniejszych plaż miejskich nie tylko w Hiszpanii, lecz w całej Europie.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Sardina del Norte

Playa de Sardina del Norte

autor zdjęcia: Wolfgang Sauber licencja: CC BY-SA 4.0

Plaża ta jest zlokalizowana w północnej części Gran Canarii. Ze względu na krystalicznie czystą wodę stanowi perfekcyjne miejsce dla osób lubiących nurkować. Playa de Sardina del Norte jest zdecydowania mniejsza niż inne plaże na Gran Canarii. Co zatem sprawia, że znajduje się na naszej liście? Przede wszystkim cudowny klimat miasteczka rybackiego i niezwykle przyjemne widoki. Jeśli będziesz w tej okolicy, koniecznie wpadnij do jednej z tutejszych restauracji na świeżo złowioną rybę

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Mogán

Playa de Mogan
autor zdjęcia: TimOve licencja: CC BY 2.0

Playa de Mogán znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy w niewielkiej miejscowości Puerto de Mogán. Do miasteczka można dostać się wypożyczonym samochodem lub jednym z kursujących tutaj autobusów. Playa de Mogán jest niewielką plażą cechującą się spokojną wodą. Wszystko przez fakt, że od otwartego akwenu osłaniają ją falochrony. Stanowi zatem dobre miejsce do wypoczynku z dziećmi. Na plaży i wokół niej nie brakuje rozrywek. Można tu uprawiać sporty wodne, czy zjeść pyszny obiad w jednej z licznych restauracji. Po plażowaniu warto wybrać się na spacer po miasteczku, ponieważ jest ono jednym z najpiękniejszych na całej Gran Canarii.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Maspalomas

Playa de Maspalomas

autor zdjęcia: Merle ja Joonas licencja: CC BY 2.0

Położone w południowej cześci Gran Canarii Maspalomas jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na całych Wyspach Kanaryjskich. Przepiękna, ciągnąca się na ponad 6 kilometrów, plaża zachwyca swoim  złocistym piaskiem. Jest ona tak ogromna, że osoby ceniące sobie spokój i przestrzeń zawsze znajdą tutaj miejsce dla siebie. Odwiedzając Maspalomas, warto zobaczyć Dunas de Maspalomas, czyli tutejszy rezerwat przyrody.  Po jego terenie możesz poruszać się jednym ze specjalnie wyznaczonych szlaków. W rezerwacie można podziwiać endemiczne gatunki świata fauny oraz flory.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Amadores

Playa de Amadores

Playa de Amadores to przepiękna sztuczna plaża zlokalizowana w południowej części wyspy. Została zaprojektowana tak, aby była bezpiecznym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Czysty biały piasek oraz turkusowa woda sprawiają, że Playa de Amadores wygląda dosłownie jak z pocztówki. Woda jest tu bardzo spokojna, ponieważ plażę od otwartego oceanu osłaniają falochrony. W okolicy znajduje się wszystko, o czym może zamarzyć urlopowicz. Po odpoczynku możesz udać się do jednej z wielu tutejszych restauracji. Dzieci z pewnością docenią rozrywki takie jak na przykład place zabaw czy wizyta w lodziarni.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Güigüí

Playa de Guigui
autor zdjęcia: Juan Fco. Marrero licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Ta zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu Gran Canarii plaża to miejsce dla urodzonych podróżników. Dotarcie na Playa de Güigüí nie jest łatwe. Trasa trekkingowa do tego miejsca zajmuje około trzech godzin. Jednakże widok dzikiego, nieskalanego przez działalność człowieka, miejsca wynagradza trud włożony w wędrówkę. Alternatywnym sposobem dostanie się na plażę Güigüí jest dotarcie tutaj na statku rejsującym z miejscowości Puerto Rico de Gran Canaria.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Puerto Rico

Playa de Puerto Rico
autor zdjęcia: Jesús Pérez Pacheco licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Plaża w Puerto Rico de Gran Canaria jest miejscem, gdzie pod pięknymi palmami można spokojnie i bezpiecznie wypoczywać. Z pobytu tutaj z pewnością będą zadowoleni także fani sportów wodnych. Liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego oferują między innymi skutery wodne, na których można beztrosko poszaleć. Z okolicy plaży kursują liczne statki wycieczkowe. Przy odrobinie szczęścia podczas rejsu uda się dostrzec delfiny. Po plażowaniu warto przejść się promenadą i zjeść smaczny obiad w jednej z tutejszych restauracji.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa Anfi del Mar

Playa Anfi del Mar
autor zdjęcia: Svend Aage Madsen licencja: CC BY-SA 4.0

Playa Anfi del Mar zlokalizowana jest w południowej części Gran Canarii. Wyróżnia ją piękny jasny piasek oraz spokojna turkusowa woda. Co ciekawe początkowo ta sztuczna plaża miała być prywatna. Mieli z niej korzystać jedynie klienci tutejszego kompleksowo wypoczynkowego. Na plaże najlepiej przyjechać wynajętym autem, ale bez problemu można dotrzeć tu z pobliskich miejscowości komunikacją miejską. Playa Anfi del Mar dostarczy rozrywek całej rodzinie. W okolicy znajdują się liczne sklepy, bary oraz restauracje.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Powiązane wpisy:

Park narodowy Timanfaya

Park narodowy Timanfaya

Park narodowy Timanfaya to bez wątpienia jedna z największych atrakcji Lanzarote. Nie brakuje opinii, że stanowi jedno z najciekawszych miejsc na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich, które każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów. Timanfaya to miejsce...

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Top 10 atrakcji

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Top 10 atrakcji

Fuerteventura to wyspa, która zaskakuje. Kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami. Nie brakuje tu jednak urokliwych miasteczek oraz skarbów przyrody. Jeśli zastanawiasz się, czy Fuerteventura, to dobre miejsce na wakacje, sprawdź nasze zestawienie top 10...

Co warto zobaczyć na Gran Canarii? Top 10 najlepszych atrakcji

Co warto zobaczyć na Gran Canarii? Top 10 najlepszych atrakcji

Planujesz wakacji i zastanawiasz się, czy Gran Canaria to idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do naszego zestawienia najlepszych atrakcji na Gran Canarii. Na tej niezwykle różnorodnej wyspie czekają na Ciebie plaże, pyszna...

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *