Plaże na Lanzarote – top 8 najpiękniejszych

by | Dec 21, 2020

Lanzarote to niedawna w Polsce mało znana wyspa na północnym wschodzie archipelagu Wysp Kanaryjskich. Słynie przede wszystkim z księżycowych krajobrazów w szczególności tego, który można podziwiać w Parku Narodowym Timanfaya. Znajdują się tu także niezwykle atrakcyjne plaże. Imponuje ich różnorodność i niepowtarzalność. Znajdują się tu zarówno złociste, turystyczne plaże, jak i surowe czarne, często niegościnne. Przygotowaliśmy listę ośmiu, które są według nas warte zobaczenie podczas pobytu na Lanzarote.

Playa de Famara

Playa de Famara

Playa de Famara zlokalizowana jest w północno-zachodniej części wyspy. Plaża ta zaczyna się w miejscowości Caleta de Famara i ciągnie aż na 6 kilometrów. Miejsce to jest rajem dla surferów, gdyż często wieją tu silne wiatry. Warto tu także przybyć dla podziwiania krajobrazu. Nad plażą dominuje bowiem majestatyczny wulkaniczny klif, który prezentuje się rewelacyjnie podczas wschodów i zachodów słońca. Ze względu na dość odludne położenie najlepiej dostać się tu wypożyczonym samochodem.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de las Cucharas

Playa de Las Cucharas
Ta niewielka plaża zlokalizowana jest na wschodnim wybrzeżu Lanzarote, w sercu miejscowości Costa Teguise. W jej okolicy znajduje się wszystko, co może umilić czas plażowiczom, czyli sklepy, bary czy restauracje. Jest to zatem perfekcyjne miejsce dla całej rodziny. Warto wiedzieć, że Playa de las Cucharas słynie z dobrych warunków do uprawiania sportów wodnych. W szczególności upodobali ją sobie fani windsurfingu. Po Costa Teguise kursuje mnóstwo autobusów miejskich, więc nie potrzeba wynajmować auta, aby dostać się na plażę.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Papagayo

Playa de Papagayo
Ta niewielka, bo licząca sobie jedynie nieco ponad 100 metrów plaża, jest jednym z symboli wyspy. Znajduje się ona na południowym krańcu wyspy, więc nie jest łatwo tu dotrzeć. Zaleca się dojechać tu samochodem wypożyczonym w jednej z pobliskich miejscowości turystycznych. Tym, co przyciąga tutaj turystów, jest niesamowita sceneria. Playę de Papagayo osłaniają bowiem z obu stron skały wulkaniczne. Jest to plaża, którą koniecznie trzeba zobaczyć, będąc na Lanzarote.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa Flamingo

Playa Flamingo

autor zdjęcia: Jesús Pérez Pacheco licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Plaża ta znajduje się w miejscowości turystycznej Playa Blanca, która położona jest w południowej części Lanzarote. Stanowi ona bezpieczne i spokojne miejsce do wypoczynku. Zapewniają to sztuczne falochrony z obu stron osłaniające plażę. Z pewnością będzie ona zatem dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, które chcą bezstresowo wypocząć. Po opalaniu i kąpieli można udać się do jednej ze zlokalizowanych w pobliżu restauracji.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de El Reducto

Playa de El Reducto

Jeśli ktoś planuje zwiedzać Arrefice, czyli stolicę wyspy, powinien udać się także na tutejszą plażę. Jest to bowiem bardzo przyjemne miejsce, którego nie oblegają turyści. Obok plaży znajduje się wiele barów i restauracji. Po plażowaniu nie ma więc  problemu ze znalezieniem miejsca, w którym można coś smacznie zjeść. Warto także pospacerować po pobliskim parku lub licznych uroczych ulicach Arrecife.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de las Conchas

Playa de Las Conchas
autor zdjęcia: Gonzalo Serrano Espada licencja: CC BY-SA 3.0

Plaża ta nie znajduje się na Lanzarote, lecz na przylegającej do niej wyspie La Graciosa. Jej piękno jest jednak tak zachwycające, że zasługuje na miejsce w naszym zestawieniu. Można dostać się tutaj z położonej na północy Lanzarote miejscowości Órzola, z której regularnie kursują statki wycieczkowe. Playa de las Conchas znajduje się w północnej części La Graciosa, więc po przybyciu na wyspę należy udać się jeszcze na nieco ponad 30-minutowy spacer w kierunku północno-zachodnim. Dotarcie tu nie należy do najszybszych, lecz naprawdę warto. Nieco trudu, który trzeba włożyć, aby w końcu dostać się na plaże, wynagradza jej wspaniały złoty piasek i dziewicze piękno okolicy. Falę bywają tu ogromne, a w okolicy nie ma ratownika, więc nie zaleca się kąpieli w tym miejscu.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa Caletón Blanco

Playa Caletón Blanco jest jedną z najciekawszych plaż nie tylko na Lanzarote, lecz na całych Wyspach Kanaryjskich. Jej unikatowy charakter wynika z niecodziennego połączenia.  Caletón Blanco łączy biały piasek oraz turkusową wodę z czarnymi skałami wulkanicznymi i wzburzonym oceanem. Tutejsza swoista laguna to rewelacyjne miejscem na odpoczynek z najmłodszymi. W większości miejsc jest bardzo płytka, a woda praktycznie się nie porusza. Przy plaży znajduje się niewielki parking, więc można udać się tutaj autem z wypożyczalni. Warto jednak zaparkować gdzieś w miejscowości Órzola i odbyć spacer specjalnie wyznaczonym szlakiem otoczonym egzotyczną dziką roślinnością.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Playa de Mujeres

Playa de Mujeres

Plaża ta znajduje się na wybrzeżu Papagayo, na którym położona jest także omówiona już w tym rankingu Playa de Papagayo. Dotarcie tutaj także nie należy zatem do najłatwiejszych. Zaleca się przyjechać na nią wypożyczonym samochodem. Oczywiście można dotrzeć tu też pieszo, lecz spacer z miejscowości Playa Blanca może zająć około godziny. Playa de Mujeres urzeka swoim naturalnym wyglądem. Jest tu więcej miejsca niż na innych okolicznych plażach. Z tego powodu plaża ta będzie dobrym wyborem dla miłośników nieco cichszego wypoczynku.

Lokalizacja plaży w Google Maps tutaj.

Powiązane wpisy:

Park narodowy Timanfaya

Park narodowy Timanfaya

Park narodowy Timanfaya to bez wątpienia jedna z największych atrakcji Lanzarote. Nie brakuje opinii, że stanowi jedno z najciekawszych miejsc na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich, które każdego roku jest odwiedzane przez tysiące turystów. Timanfaya to miejsce...

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Top 10 atrakcji

Co warto zobaczyć na Fuerteventurze? Top 10 atrakcji

Fuerteventura to wyspa, która zaskakuje. Kojarzy się przede wszystkim z pięknymi plażami. Nie brakuje tu jednak urokliwych miasteczek oraz skarbów przyrody. Jeśli zastanawiasz się, czy Fuerteventura, to dobre miejsce na wakacje, sprawdź nasze zestawienie top 10...

Co warto zobaczyć na Gran Canarii? Top 10 najlepszych atrakcji

Co warto zobaczyć na Gran Canarii? Top 10 najlepszych atrakcji

Planujesz wakacji i zastanawiasz się, czy Gran Canaria to idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do naszego zestawienia najlepszych atrakcji na Gran Canarii. Na tej niezwykle różnorodnej wyspie czekają na Ciebie plaże, pyszna...

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *